Technologie

GEOX RESPIRA

Technologie

GEOX

Název značky, který je spojením řeckého GEO (Země) a písmena X (symbolizující technologii značky) obsahuje poslání a DNA podniku inspirovaného revoluční myšlenkou. Od samého počátku až do dneška se společnost GEOX drží zásad pohodlí, pohody a inovace jako vedoucích hodnot své filozofie a poslání společnsoti.

GEOX RESPIRA

PATENT GEOX - originální dýchající podešev, která udržuje nohy v suchu a zdravé. Geox perforoval podešev a vložil dovnitř boty speciální mikroporézní membránu, která absorbuje a odvádí ven pot, aniž by se voda dostala dovnitř. Mikropóry membrány jsou menší než kapky vody, které se tedy nemůžou dostat přes membránu, ale jsou větší než molekuly vodní páry. Pot v podobě vodní páry se tak může dostat skrz membránu ven přes perforovanou podešev. Paten GEOX snižuje tak přehřívání nohou. Postupné odstranění vlhkosti uvnitř boty vytváří ideální, zdravé mikroklima pro nohy.


Breathe

AMPHIBIOX je řada vysoce výkonných vodotěsných výrobků firmy Geox vyvinuta a patentována firmou Geox. Patentovaná Amphibiox technologie zajišťuje voděodolnost a zároveň zaručuje úplnou prodyšnost obuvi bez omezení komfortu. Speciální prodyšná a nepromokavá membrána se používá nejen v podešvi, ale pro celou botu.

AMPHIBIOX jackets plně prodyšná, nepromokavá a větruvzdorná bunda, která Vaše tělo udrží v suchu za jakýchkoli povětrnostních podmínek.

BREATHABLE - originální patentovaná dýchající podešev, ktrá udržuje nohy v suchu a zdravé.
JEDINEČNÁ MIKROPORÉZNÍ MEMBRÁNA - Geox perforoval podešev a vložil dovnitř boty speciální mikroporézní membránu, která absorbuje a odvádí ven pot aniž by se voda dostala dovnitř. Mikropóry jsou menší než kapky vody, ale jsou větší než molekuly vodní páry. Pot v podobě vodní páry tedy jde ven.

ORIGINÁLNÍ PRODYŠNÉ BUNDY - konstruktivní řešení patentované technologie GEOX využívá fyzikálního principu konvekce (proudění), kdy teplý vzduch má snahu stoupat. V oblečení GEOX proudí vlhký vzduch vytvářený odpařováním potu do trojrozměrného prostoru kolem těla, který se nachází ve vnitřní podšívce. Vzduch poté odchází ventilačními otvory, umístěnými v pásu mezi oběma rameny. Uvnitř ventilační mřížky je zabudovaná speciální prodyšná a nepromokavá membrána, která má dvojí funkci: odvádí pot a zabraňuje průniku vody dovnitř. Pot v podobě vodní páry tedy jde ven.

NEBULA ™ je nejnovější evolucí tradičního pojetí prodyšnosti. Vyjímečná prodyšnost celého chodidla a v každém směru. Navrženo tak, aby byl kopírován přirozený pohyb nohy, kontaktní místa chodidla.
VNITŘNÍ PRODYŠNÝ SYSTÉM: speciální vnitřní podšívka se vzduchovými mezerami, vytváří volný prostor mezi chodidlem a svrškem, přes které může teplo vyjít ven směrem nahoru, čímž usnadní přirozený proces termoregulace a dodává příjemný pocit suchého chodidla.
SÍŤOVÝ PRODYŠNÝ SYSTÉM: díky mimořádně velkým otvorům v podrážce v kombinaci s membránou v celé velikosti, která je umístěna po celé délce chodidla tak NEBULA pomáhá přebytečnému teplu uniknout a zajišťuje tak v každém okamžiku maximální prodyšnost.
SPECIÁLNÍ POLYESTEROVÁ VLOŽKA chrání nohy od ostrých předmětů a to i v dírách. Podrážka díky systému 3D PERFORMANCE UNIT byla vytvořena na základě sledování přirozených opěrných bodů chodidla. Unikátní tvar systému 3D performance unit a specifické složení gumy zaručují dokonalou přilnavost na každém povrchu.

GEOX Technologie


Příběh společnosti

GEOX RESPIRA

Příběh společnosti Geox začal patentem. Patenty znamenají inovaci a jedinečnost, což jsou dva pilíře naší společnosti, které jsou podstatné pro její přítomnost a mají strategický význam pro její budoucnost. V dnešní době se tento závazek k inovaci projevuje v 60 patentovaných technologických inovacích, 2000 žádostech o registraci způsobů použití patentů a 50 ochranných známkách registrovaných v mnoha zemích.

Abychom zajistili tuto jedinečnost a vedoucí postavení na stále globalizovanějším a složitějším trhu, investuje spol. Geox 2% svého ročního obratu do výzkumu a vývoje, chrání vynálezy společnosti podáváním žádostí o registraci patentů. Díky svým jedinečným technologiím zahájila spol. Geox novou světovou éru obuvi.
Mario Moretti Polegato